Рада ухвалила закон про цифрове мовлення


Верховна Рада ухвалила закон про прозорість власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям, – передає “Газета”. Об этом сообщает 24today.in.ua со ссылкой на СМИ.

Рішення 248 голосами нардепів “За” ухвалили у четвер.

“Понад 40% населення, а далі буде більше, отримують сигнал телебачення через так звану цифрову програмну послугу, це безкоштовне телебачення, ефір. Поки ми не знаємо протягом останніх 9 років, хто є власником компанії, яка забезпечує сервіс за цією послугою. Були чутки раніше, що це сім’я Януковича. Але ми можемо тільки гадати.

Цей закон насправді стосується інформаційної безпеки. І тому нам важливо зрозуміти і контролювати тих, хто працюватиме над цим сервісом”, – сказав голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Передбачається введення низки вимог до засновників, учасників, власників провайдерів. Це дозволить забезпечити прозорість структури власності та запобігти потенційному протиправному впливу агресора-Росії на телерадіоінформаційний простір України, сказано у пояснювальній записці.

Законопроект, у першу чергу, стосується єдиного в Україні провайдера програмної послуги з загальнонаціональним покриттям, яким є ТОВ “Зеонбуд”. У достовірності інформації про власників якого автори законопроекту сумніваються.

Забороняється засновувати і брати участь у провайдерах програмної послуги держорганам, органам місцевого самоврядування та їхнім юрособам, у разі відсутності у них відповідних повноважень.

Аналогічна заборона стосується фізосіб та юросіб-резидентів країни, визнаної Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом, а також юросіб, учасниками (акціонерами) та/або кінцевими вигодонабувачами яких такі є.

Для провайдера прописали низку додаткових вимог.

Кінцевими власниками таких компаній можуть бути виключно громадяни України. Крім того, юрособам і фізособам-підприємцям, зареєстрованим в офшорних зонах, перелік яких затверджений Кабінетом міністрів, а також особам без громадянства забороняється брати участь у таких компаніях на всіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами.

Такі ж вимоги встановлюються до операторів телекомунікацій, які надають послуги з технічного обслуговування та експлуатації багатоканальних цифрових мереж ефірного теле- та радіомовлення із загальнонаціональним покриттям.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/rada-ukhvalyla-zakon-pro-tsyfrove-movlennia/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя